Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Môj Chov Papagajov

Alexander malý

Alexander malý

 Opis: Alexander malý meria približne 41cm a dožíva sa do veku okolo 25 rokov. Alexandre majú elegantný vzhľad a dobrú schopnosť naučiť sa rozpravať.Naučia sa napodobňovať ľudský hlas keď sa s nimi budete zaoberať.  Alexandre sú mierne hlučné, zvedavé a nebojácne. Alexandre majú základné zfarbenie zelené a potom sú mutácie modré, zlaté alebo žlté a biele albino.

Hniezdenie a chov:

Alexandre majú búdky veľké 25cm x 25cm x 40cm (d x š x v) a vletový otvor 8cm. U alexandrov sa dá zostaví dobrý pár až po 3 rokoch lebo len vtedy viete zistiť podťa sfarbenia či je to samec alebo samica. A preto veľa ľudí chová alexandre do 3 rokov v klietke krotké a potom keď zistia pohlavie tak si kúpia aj pár. Najlepšie je chovať alexandre v pároch. Počet znášky je 2-5 vajec. Ako náhle si nasadne alexander do búdky tak je to dobré znamenie. Alexandre nie sú ináč veľmi zlý rodičia. Po 23 dni sa začnú liahnuť vajíčka. Mľáďatá sú úplne holé. Vtedy treba začať podávať miešanicu aby vedeli rodičia lepšie nakŕmiť svoje mladé a aby maly krajšie perie a lepšie narástly. Mladé alexandre opúšťajú hniezdo po 50 dňoch.  Pár nechávame spravidla hniezdiť 1 až 2 krát do roka.

Pohlavie:

Pohlavie u alexandrov sa dá ľahko zistiť keď majú už ten vek. Samec má čierno biely prúžok taký výrazný a samica nemá okolo krku žiadný pásik. 

My chováme alexandre vo voliere 1,5m x 2m x 2m (šírka x dĺžka x výška).

V súčastnosti chováme 1 pár . Je to pár zelených alexandrov. Začal som ich chovať len pred dávnom lebo sopm objiavil dobrú kúpu a tak som som ich kúpil. Alexandre sú už  párik a to 3 ročnú samicu a 4 ročného samca. Takže ja mám štastie a nemusím 3 roky čakať aby my zahniezdili tak v tom aspoň dúfam. 

TOPlist